Radzymin, Polska
+48 818 41 02

GRZANIE POWIETRZA DO WIEŻY SUSZARNICZEJ

Przed przystąpieniem do procesu suszenia, należy przygotować powietrze tzn. podgrzać i oczyścić. Mamy do zaoferowania układ instalacji powietrza wraz z nagrzewnicą.

Mamy do zaoferowania układ instalacji powietrza wraz z nagrzewnicą przeznaczony do:
•    przesyłania powietrza zimnego,
•    podgrzewania powietrza zimnego,
•    przesyłania powietrza gorącego.

Proponowana przez naszą firmę nagrzewnica parowa to gazoszczelny wymiennik ciepła, który można łatwo zdemontować bez zdejmowania izolacji. Wstępne ogrzewanie powietrza odbywa się w sekcji ogrzewanej kondensatem, natomiast końcowe ogrzewanie odbywa się w dwóch sekcjach ogrzewanych parą. Nagrzewnica posiada nierdzewną, stalową i izolowaną obudowę. Obudowa zabezpieczona jest stalową, zespawaną pokrywą. Gorące powietrze przechodzi z nagrzewnicy do wieży suszarniczej przez kanał z przepustnicą regulacyjną. Kanał wyposażony jest w gniazda na czujniki temperatury.

W swojej ofercie mamy również nagrzewnicę gazową, zbudowaną na wspólnej ramie montażowej w postaci zestawu gotowego do pracy. Komora paleniskowa zbudowana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej (AISI 304). Praca nagrzewnicy odbywa się pod nadzorem obsługi w sposób w pełni zautomatyzowany. Istnieje możliwość monitoringu pracy układu, dzięki systemowi wskaźników informujących o warunkach pracy i awariach. Proponowana nagrzewnica gazowa przeznaczona jest do zabudowy wewnątrz budynku lub umiejscowienia pod zadaszeniem.